Przy urzędzie gminy pojawi się urządzenie ratujące życie

Region, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 26.11.2019 08:46, ap
Przed wejściem do Urzędu Gminy Lipowa niebawem napotkamy nowoczesny defibrylator zewnętrzny. Dzięki temu w razie potrzeby każdy może uratować życie osobie dorosłej i dziecku.
Przy urzędzie gminy pojawi się urządzenie ratujące życie
Certyfikowany, nowoczesny defibrylator FRx, zamontowany przy urzędzie gminy został wyposażony w funkcję Life Guidance z intuicyjnymi, wyraźnymi komunikatami głosowymi oraz instruktażem resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Urządzenie po włączeniu krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy - od momentu przyklejenia elektrod na ciele pacjenta, przez wykonanie szybkiej defibrylacji, aż do podjęcia RKO.Sprzęt ma certyfikowaną odporność na upadki z wysokości 1,22 m i bardzo wysoką klasę ochrony przed pyłem i wodą (IP 55). Dodatkowo Defibrylator codziennie, samoczynnie przeprowadza autotesty. Jako jedyny AED codziennie testuje również sprawność elektrod. Daje to pewność, że urządzenie jest w pełni sprawne i rzeczywiście gotowe do użycia.

W przypadku niemowląt lub dzieci wystarczy za pomocą specjalnego klucza przełączyć urządzenie w tryb pediatryczny z odpowiednimi komunikatami głosowymi i niższą energią defibrylacji. Podłączone elektrody SMART Pads II można stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci, co pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na ich wymianę.

Defibrylator umieszczony będzie w specjalnej kapsule. Jest specjalnie uszczelniona (IP 54) i ma matę grzejącą z zainstalowanymi w niej diodami LED, uruchamianą przez termostat, gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Diody oświetlają wnętrze kapsuły tak, aby była dobrze widoczna w pochmurny dzień i w nocy. Pokrywa z poliwęglanu jest odporna na warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia. – ma klasę wytrzymałości mechanicznej (tzw. ochrona przed wandalizmem) na najwyższym poziomie IK10.

Defibrylator będzie monitorowany zarówno, aby zapewnić pełną gotowość do pomocy w dowolnym momencie oraz aby nikt nie próbował go uszkodzić lub ukraść. Pod kontrolą będzie m.in.:
- stan urządzenia (gotowy do użycia, awaria, w użyciu)
- ruch (brak ruchu, defibrylator porusza się)
- temperatura wewnątrz gabloty
- otwarcie kapsuły

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy