Rząd wprowadza nowe ograniczenia dla mieszkańców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 24.03.2020 13:53, red
Zobaczcie szczegóły.
Rząd wprowadza nowe ograniczenia dla mieszkańców

Do tej pory (stan na 24 marca, godz. 11:00) w Polsce stwierdzono 774 przypadków koronawirusa. 9 osób zmarło. Niestety, statystyki z dnia na dzień idą w góręi spodziewany jest dalszych, znaczący wzrost zachorowań. Dlatego, zdaniem rządu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu Polaków.

Podczas konferencji prasowej we wtorek (24.03) premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych restrykcjach, które dotkną każdego:

- ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnych spraw (wyjście do sklepu, apteki, do lekarza - po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z przychodnią, pracy, wyprowadzenie psa)

- ograniczenia w komunikacji publicznej - w autobusie nie może być tłoku, pasażerowie będą mogli zajmować tylko miejsca siedzące.

- gromadzenie się ludzi ograniczone do minimum - do maksymalnie 2 osób.

- ograniczenie ilości osób uczestniczących w mszy św. do 5 osób, nie licząc sprawujących liturgię.

Nowe zasady ma egzekwować policja, a za ich nieprzestrzeganie będą powodowały konsekwencje karne. I tak np. spotkanie w parku kilku osób będzie zagrożone karą od mandatu do nawet 5000 zł,.

Ograniczenia obowiązują od dzisiaj (24.03) do 11 kwietnia, czyli do świąt.

- Bardzo proszę - zostańmy w domu - apelował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zdaniem premiera, na razie nie ma powodów aby teraz odwoływać wybory prezydenckie czy majowe egzaminy maturalne.

Obowiązują wszystkie dotychczas wprowadzone ograniczenia.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy