reklama

Szpital Wojewódzki ma nowego wicedyrektora

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2019 17:00, ap, foto: SW w Bielsku-Białej
Bielska placówka ma nowego wicedyrektora! Krzysztof Pliszek jest ordynatorem oddziału urologii w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Teraz lekarz wybrany został zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa.
Szpital Wojewódzki ma nowego wicedyrektora
Konkurs na stanowisko z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpital Wojewódzki ogłosił 21 października tego roku. Od kandydatów wymagano posiadania m.in. tytułów lekarza oraz specjalizacji II stopnia w dziedzinie medycyny, a także co najmniej ośmioletniego stażu w zawodzie.Każda z osób startujących w konkursie musiała również przedstawić pisemną koncepcję pracy na nowym stanowisku.

Krzysztof Pliszek w 1992 roku ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 1992 do 1993 odbył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Bielsku-Białej, gdzie w październiku 1993 roku rozpoczął pracę na oddziale urologii. Po zdaniu wymaganych egzaminów w 1995 roku uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 2000 roku II stopień specjalizacji z zakresu urologii.

Pracę na stanowisku z-cy ordynatora urologii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej pełnił od roku 2003. Od 2007 roku jest ordynatorem tego oddziału. W tym roku Krzysztof Pliszek ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Krzysztof Pliszek jest członkiem Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, a także przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Śląskiego Towarzystwa Urologicznego oraz sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy