W Bielsku-Białej powstanie punkt obsługi programu Czyste Powietrze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 05.05.2021 15:35, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Jak informuje bielski ratusz, mieszkańcom Bielska-Białej łatwiej będzie skorzystać z programu "Czyste Powietrze".
W Bielsku-Białej powstanie punkt obsługi programu Czyste Powietrze

Wszystko za sprawą podpisanego 5 maja w bielskim Ratuszu porozumienia gwarantującego otwarcie w mieście punktu obsługi właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację - wymianę okien, drzwi zewnętrznych czy ocieplenie ścian. Celem ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Podpisy pod porozumieniem złożyli prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Podczas podpisywania dokumentu obecni byli również posłowie z naszego regionu Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża, radni i pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Na mocy podpisanego porozumienia w ciągu miesiąca w w Bielsku-Białej powstanie punkt, w którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o programie Czyste Powietrze, wypełnić wniosek o dofinansowanie, a także zasięgnąć informacji o innych inicjatywach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy