Widać zmiany na placu Wojska Polskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 18.04.2022 16:31,
Na placu Wojska Polskiego pojawiły się pierwsze fragmenty docelowej nawierzchni z kostki porfirowej.
Widać zmiany na placu Wojska Polskiego
Archeolodzy prowadzący nadzór nad przebudową placu zakończyli już swoje badania w części północnej placu, pora zatem zabezpieczyć odkryte pozostałości dawnych zabudowań i przystąpić do następnych etapów inwestycji. Zakończyła się także budowa podziemnego zbiornika retencyjnego mającego gromadzić nadmiar wód opadowych podczas nawalnych opadów deszczu, z którymi coraz częściej się spotykamy w związku z zachodzącymi zmianami ocieplenia klimatu.


Tymczasem w południowo-zachodnim narożniku placu rozpoczęły się prace brukarskie. Pierwsze metry ułożonej kostki porfirowej dają wyobrażenie, jak już w najbliższych miesiącach zaprezentuje się cała płyta placu. Porfir to magmowa skała pochodzenia wulkanicznego. Jest nie tylko odporna na warunki atmosferyczne i duże obciążenie. Dodatkowo naturalna antypoślizgowa powierzchnia porfiru poprawia bezpieczeństwo pieszych o każdej porze roku i w każdych warunkach. Projektanci zaproponowali kostkę o wymiarach 15×15 cm i grubości 8-11 cm. Kolor mix brown oznacza mieszankę brązu, czerwieni, szarości i złota.

Taki dobór ma nie tylko zapewnić łatwość utrzymania czystości, ale również idealną kompozycję z zabytkową zabudową otoczenia. Przestrzenie między kostkami wypełni epoksydowa fuga. Wykonawcy czekają jednak na bardziej sprzyjające warunki atmosferyczne, spełniające wymagania technologiczne. Prace brukarskie w najbliższych tygodniach będą postępować sukcesywnie, obejmując coraz to większy obszar placu.

Źródło: https://mzd.bielsko.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy