Wybrano Firmę Roku Ziemi Bielskiej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2021 14:05, INFORMACJA PRASOWA
Czechowicka firma Lontex – Firmą Roku 2021 Ziemi Bielskiej!
Wybrano Firmę Roku Ziemi Bielskiej
Po roku przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 doceniono przedsiębiorców z powiatu bielskiego i Bielska-Białej. W Teatrze Polskim odbyła się 11. gala finałowa konkursu Firma Roku. Była ona połączona z 30-leciem Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

- Bardzo cieszę się, że wspólnie z prezydentem Bielska-Białej organizujemy to wydarzenie. Przedsiębiorczość w naszym regionie od zawsze znacząco podnosi krajowe PKB. Chcemy ukłonić się przedsiębiorcom i podziękować za to, że właśnie u nas działają i rozwijają się. Chcemy też zapewnić, że samorządy robią wszystko, by stworzyć do tego dobre warunki np. inwestując w drogi, czy tworząc parki technologiczne – mówi starosta Andrzej Płonka.


W powiecie bielskim zarejestrowanych jest prawie 16 tys. podmiotów gospodarczych, w mieście- ok. 30 tysięcy. - Zdajemy sobie sprawę w samorządzie, że wspieranie przedsiębiorców przyniesie potem konkretny efekt w postaci odpisu z podatków w naszym budżecie - dodaje starosta Płonka.

Statuetka Dedala, autorstwa znanej bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni trafiła do czechowickiej spółki Lontex. - To firma, która funkcjonuje na naszym rynku już ponad 30 lat i zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami dla transportu. Ze swoimi produktami i usługami trafia do ponad 60 krajów. Gratuluję prezesowi i całej rodzinie, bo to w dużej mierze rodzinna działalność - mówi Andrzej Płonka.

Lesław Tlaga, prezes zarządu czechowickiej spółki mówi, że pandemia Covid-19 zmusiła przedsiębiorców do budowania na nowo relacji ze swoimi klientami. - Z imprez targowych i odwiedzin nagle musieliśmy przejść na telekonferencje, korespondencję e-mailową i rozmowy telefoniczne. Mam jednak wrażenie, że w tym okresie zdecydowanie częściej kontaktowaliśmy się z klientami, niż wcześniej. I chyba to spowodowało, że mimo ciężkiego czasu rozwijaliśmy się osiągając jeszcze lepsze wyniki, niż w roku poprzedzającym pandemię – mówi prezes Lontexu.

Tytuł Firma Roku 2021 Miasta Bielska-Białej trafiła do Grupy Korczyk, dealera samochodowego. Nagrodę specjalną – statuetkę Złotego Dedala 70-lecia dla najlepszej firmy Subregionu Południowego wręczono BPBP S.A., działającemu w branży budowlanej.

Podczas gali przyznano również wyróżnienia specjalne, które trafiły do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (za aktywność w zakresie wdrażania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej) oraz do Janusza Targosza, prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu (za wieloletni wkład i zaangażowanie w rozwój samorządu gospodarczego)
Pozostałe wyróżnienia:

BOGMAR BB Sp. z o.o. Sp. k. w kategorii „dynamiczna firma rodzinna”
Żmidziński Sp. j. w kategorii „dynamiczna firma rodzinna”
Multiform Dariusz Krywult w kategorii „profesjonalny dostawca usług dla przemysłu”
Dom Mediowy Film Factorw kategorii „profesjonalny dostawca usług”
MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.w kategorii „profesjonalny dostawca usług”
InnerWeb Sp. z o.o.w kategorii „innowacyjna firma”
AG FOODS Sp. z o.o.w kategorii „producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań dla branży gastronomicznej i spożywczej”

Spotkanie samorządu z przedsiębiorczością zakończyły włoskie przeboje w wykonaniu aktorów bielskiego Teatru Polskiego w programie Viva Italia.
źródło: M. Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy