Bielskie szkoły w rankingu Perspektyw

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 12.01.2022 14:15,
Jak wypadły bielskie szkoły szkoły w rankingu Perspektyw?
Bielskie szkoły w rankingu Perspektyw
Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Dodatkowo brane są pod uwagę sukcesy uczniów oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

Kryteria Rankingu Liceów to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Po raz kolejny najlepiej wypadło bielskie V Liceum Ogólnokształcące. Zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu w województwie śląskim a na 14 miejscu w Polsce.

RANKIG WOJEWÓDZKI LICEA


RANKING WOJEWÓDZKI TECHNIKA


źródło: perpektywy.pl
foto: V LO Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy