Bielsko-Biała przekazało samochód dla Buczy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 30.06.2022 08:18, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Dar od samorządu Bielska-Białej w postaci samochodu dostawczego dla ukraińskiej Buczy jedzie w kierunku granicy z Ukrainą.
Bielsko-Biała przekazało samochód dla Buczy

Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Szczepan Wojtasik udał się na granicę z Ukrainą, aby przekazać dar od bielskiego samorządu w postaci samochodu dostawczego dla ukraińskiej Buczy. Szczepan Wojtasik osobiście prowadził darowany samochód. Dostawczak został wypełniony różnego rodzaju maszynami budowlanymi, które mają pomóc w odbudowie zniszczonego miasta. Dary budowlane podarował Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Wyjazd to konkretny owoc uchwały Rady Miejskiej Bielska-Białej podjętej podczas sesji 19 maja, kiedy to odpowiadając na prośbę samorządu z ukraińskiej Buczy, RM zdecydowała o przekazaniu potrzebnego samochodu.

W uzasadnieniu podjętej uchwały czytamy: Od chwili wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz aktywnych działań wojennych, które toczą się m.in. na terenach Buczy, zostały uszkodzone budynki, instalacje, zniszczone mienie, w tym zasoby transportu zakładów komunalnych. Burmistrz miasta Bucza zwrócił się z prośbą o jakąkolwiek pomoc, szczególnie w postaci samochodów dostawczych.

Warto przypomnieć, że akcję pomocy zapoczątkował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, dla której Bucza jest miastem partnerskim. Formalną prośbę o pomoc burmistrz Buczy, 28-tysięcznego miasta leżącego w obwodzie kijowskim, skierował do przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W odpowiedzi na nią Rada Miejska Bielska-Białej podjęła uchwałę o przekazaniu ukraińskiemu miastu forda transita z 2010 roku.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy