Bielszczanka obchodzi setne urodziny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 24.09.2020 16:20,
23 września przedstawiciele Biura Rady Miejskiej w imieniu samorządu Bielska-Białej złożyli serdeczne życzenia i gratulacje obchodzącej setne urodziny Janinie Hallali.
Bielszczanka obchodzi setne urodziny

Janina Hallala urodziła się 21 września 1920 r. w Krakowie. Do Bielska-Białej przyjechała z rodzicami i rodzeństwem w 1933 r., ponieważ jej ojciec otrzymał posadę nauczyciela w bielskim Gimnazjum - obecne Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Rodzice wybudowali dom w Mikuszowicach Krakowskich, w którym pani Janina mieszka do teraz. W czasie wojny pracowała w sklepie niemieckiego właściciela, gdyż dobrze zna język niemiecki. W tym lokalu po wojnie działał między innymi sklep LUX.

Po wojnie Janina Hallala pracowała w Fabryce Sukna Fryderyk Tislowitz w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 3, gdzie poznała swojego męża Fryderyka - długoletniego głównego księgowego w Zjednoczeniu Przemysłu Wełnianego Południe. Po urodzeniu dzieci nie podjęła już pracy zawodowej. Całe życie poświęciła wychowaniu swoich dzieci i wnuków oraz prowadzeniu domu. Jubilatka doczekała się sześciorga dzieci - trzech córek i trzech synów - oraz ośmiorga wnuków i sześciorga prawnuków. Pozostaje pod troskliwą opieką swojej rodziny. Jest osobą życzliwą i pogodną.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy