Bielszczanka, pani Danuta, dołączyła do grona stulatków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 06.11.2020 14:40, fot. z archiwum rodzinnego
Do grona bielszczan – stulatków dołączyła Danuta Skulimowska. Z okazji tak pięknego jubileuszu Biuro Rady Miejskiej w Bielsku-Białej – w imieniu bielskiego samorządu - przekazało szanownej jubilatce gratulacje, życzenia i bukiet kwiatów.
Bielszczanka, pani Danuta, dołączyła do grona stulatków

Danuta Skulimowska urodziła się 31 października 1920 roku w Cieszanowie w powiecie Lubaczów w ówczesnym województwie lwowskim. W 1945 r. wyszła za mąż za inżyniera Stanisława Skulimowskiego, z którym przeżyła 33 lata.

Bielszczanką Danuta Skulimowska jest od roku 1951. Przyjechała tu z Wrocławia wraz z mężem i dwójką dzieci. Syn Jerzy jest architektem, córka Ewa – rusycystką. Pani Danuta dochowała się dwojga wnucząt i jednego prawnuka. Większość życia spędziła, prowadząc gospodarstwo domowe. Obecnej jest wdową, osobą pogodną ,otwartą na ludzi. Jubilatka całe życie dużo czytała, napisała również wspomnienia ze swojego długiego życia. Teraz jest pensjonariuszką Domu Opieki Seniora Pałacyk Jankowskiego w Bielsku-Białej.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy