Bielszczanka, Waleria Madzia ma 100 lat!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 19.10.2020 13:22, fot. Archiwum rodzinne
Bielszczanka, Waleria Madzia ma 100 lat!

Mamy w Bielsku-Białej kolejną stulatkę – Walerię Madzię. W imieniu władz samorządowych 19 października delegacja Biura Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej złożyła jubilatce gratulacje i życzenia.

Waleria Madzia urodziła się 17 października 1920 roku w Mazańcowicach. W 1943 roku wyszła za mąż za Wiktora Madzię, małżonkowie przeżyli wspólnie 54 lata. Jubilatka ma dwoje dzieci, pięcioro wnucząt i siedmioro prawnucząt.

Całe swoje życie Waleria Madzia była i jest optymistycznie nastawiona do świata. Zajmowała się gospodarstwem, szyciem, haftowaniem i lubiła rysować. Do dzisiaj maluje kredkami, czyta dużo książek i lokalną prasę. Bardzo lubi też oglądać programy podróżnicze i przyrodnicze. Czynnie uczestniczyła w wychowywaniu kolejnych pokoleń rodziny.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy