Dodatkowe miejsca dla chorych na Covid 19

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 11.03.2021 11:03, INFORMACJA PRASOWA
Oddział Kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej od najbliższej soboty dostosowany zostanie wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19. Pacjenci z chorobami kardiologicznymi będą odsyłani do innych placówek.
Dodatkowe miejsca dla chorych na Covid 19

Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dla pacjentów zakażonych koronawirusem, uruchomione zostaną na Oddziale Kardiologicznym dodatkowe 23 łóżka.

Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 56 łóżkami dla chorych na Covid 19. Od 13 marca liczba ta zwiększy się do 79.

Dodatkowo na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego znajduje się 13 miejsc dla pacjentów, którzy ciężko przechodzą Covid 19 i wymagają respiratoterapii. Wzrost zakażeń koronawirusem w ostatnim tygodniu sprawił, że oddział cały czas ma 100 procentowe obłożenie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy