Nowy oddział żywieckiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 10.03.2021 18:30, PAN

W związku z nasilającą się falą epidemii COVID-19 Szpital Żywiec podjął decyzję o utworzeniu 42-łóżkowego Oddziału Covidowego.


Nowy oddział żywieckiego szpitala

Od najbliższego piątku uruchomionych zostanie 12 stanowisk respiratorowych dla Pacjentów w najcięższym stanie, natomiast od poniedziałku 15 marca szpital zapewni kolejne 30 łóżek z dostępem do tlenu. Utworzenie Oddziału Covidowego nie wpłynie w żaden sposób na ograniczenie liczby łóżek pozostałych jednostek, co oznacza, że wszystkie oddziały i poradnie pozostaną otwarte.

Ponadto informujemy, że przestrzeń Oddziału Covidowego jest całkowicie wydzielona, zapewniając tym samym bezpieczeństwo. Zakażeni pacjenci, którzy trafiają do szpitala, przewożeni są w komorze transportowej osobną windą.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy