Jeszcze więcej ograniczeń. Rząd wprowadza nowe restrykcje i kary

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 31.03.2020 13:16, red
Kolejne ograniczenia na froncie walki z koronawirusem.
Jeszcze więcej ograniczeń. Rząd wprowadza nowe restrykcje i kary
- Chcemy być przygotowani na rosnącą liczbę zakażeń, aby nie doszło u nas tak jak w innych europejskich krajach. Musimy zrobić wszystko, aby uniknąć tego najgorszego scenariusza - mówił we wtorek (31.03) premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że ciągle "za dużo jest kontaktów pomiędzy ludźmi" w parkach, na bulwarach, na ulicach. Dlatego rząd wprowadza kolejne ograniczenia.

- od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Oprócz grzywny za złamanie tej regulacji grozić też będzie doprowadzenie takiej osoby do domu w obecności policji.

- obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi dotyczy także rodzin i bliskich. Wyłączeni będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.


- ograniczenia w dostępnie do parków i innych miejsc rekreacji

- zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich

- jazda na prywatnym rowerze czy spacer jest możliwy, ale w granicach rozsądku, przy zachowaniu dystansu od innych osób.

- zamknięte zostaną wszystkie punkty usługowe - zakłady fryzjerskie, kosmetyczne

- ograniczenie w ilości klientów w sklepach. Max. 3 osoby na kasę w sklepie, a na poczcie do max. 2 osoby na 1 okienko

- bazary i targowiska: 3 osoby do jednego straganu

- przed sklepami obowiązek zakładania rękawiczek

- w weekendy zamknięte wszystkie sklepu budowlane - typu Castorama

- sklepy spożywcze, apteki, drogerie - w godz. 10-12 tylko dla osób starszych powyżej 65 roku życia

- zakłady pracy: pracownicy muszą być wyposażeni w środki higieniczne ochrony osobistej, w firmie muszą być środki do dezynfekcji

- całkowicie zamknięcie hoteli

- kwarantanna - od 31 marca, teraz będzie dotyczyć wszystkim domowników, nie tylko osoby, która np.; wróciła z zagranicy.

Premier zapowiedział, że służby będą rygorystycznie przestrzegać wszystkich naruszeń przepisów. Kary? Od 5 do 30 tys. zł, a nawet kara ograniczenia wolności.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy