Mała dziewczynka czeka na pomoc

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 24.05.2021 11:26,
Michalinka, to córka żywieckiego policjanta. Jest wesołą i pełną życia dziewczynką - najmłodszą z trójki rodzeństwa. Gdy miała dwa latka zdiagnozowano u niej afazję motoryczną. Od tego czasu dziewczynka dzielnie walczy o swoje dzieciństwo. Niestety, sprzęt potrzebny do ćwiczeń i wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Dlatego Michalinka z całego serca prosi o pomoc.
Mała dziewczynka czeka na pomoc
Michalinka do 14 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Niestety, po tym czasie dwa razy trafiła do szpitala. Najpierw z podejrzeniem sepsy, później w wyniku wypadku, podczas którego uległa poparzeniu. Po tych zdarzeniach przestała mówić, pojawiły się napady lęku i histerii. Straciła radość i ciekawość świata. Kiedy miała dwa lata, została objęta terapią psychologiczną i logopedyczną, ale postępy w mowie były bardzo wolne, a napady histerii i lęku wciąż się powtarzały. Wkrótce u Michalinki zdiagnozowano afazję motoryczną, czyli zespół objawów świadczących o złym działaniu lewej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za mowę, koncentrację i pamięć. Nie wiadomo co ją spowodowało.


Michalina nie mówi jak rówieśnicy. Wypowiadane przez nią zdania są niegramatyczne, słowa zniekształcone, często jej mowa jest niezrozumiała dla otoczenia. Ma trudności z zapamiętywaniem wszelkich nazw, czy imion. Trudności w wyrażeniu tego co czuje sprawiają, że w nowych dla siebie sytuacjach wpada w panikę. Dodatkowo zdiagnozowane u Michalinki zaburzenia napięcia mięśniowego oraz integracji sensorycznej generują dodatkowe problemy z koncentracją, panowaniem nad emocjami i nadruchliwość.

Michalinka jest pod stałą opieką logopedy, psychologa, neurologa, audiologa, fizjoterapeuty i terapeuty integracji sensorycznej. Dzięki intensywnie prowadzonej terapii, napady lęku i histerii są coraz rzadsze, a mowa bardziej składna i wyraźniejsza. Ale przed dziewczynką i jej rodzicami jeszcze dużo pracy. Michalinka ma szansę dogonić rówieśników i w pełni rozwijać się jak inne, zdrowe dzieci. Dlatego wspólnie ze swoimi rodzicami, z całego serduszka prosi o wsparcie finansowe po to, aby mogła dalej kontynuować leczenie.

Zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogą wpłacić dowolną kwotę na subkonto podopiecznego fundacji FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, tytułem: 37101 Górowicz Michalina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Numer rachunku 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994.

Darowizny można też wpłacać online przez stronę: https://dzieciom.pl/podopieczni/37101

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy