Małżonkowie decenieni w ratuszu

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 21.05.2024 10:33, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
20 maja w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie 50 lat i więcej.
Małżonkowie decenieni w ratuszu

Prezydent złożył jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Rady Miejskiej podziękowania za wkład w rozwój Bielska-Białej złożył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski. Do życzeń składanych jubilatom przyłączył się również proboszcz z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej ks. kanonik Andrzej Mojżeszko i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały następujące pary: Franciszka i Stanisław Bodzkowie, Aldona i Jerzy Cygoniowie, Maria i Zbigniew Gańczarczykowie, Zofia i Kazimierz Grabdowie, Alina i Mieczysław Krasiejkowie, Anna i Marian Kubikowie, Renata i Jan Mędrzakowie, Cecylia i Zbigniew Pawlakowie, Stanisława i Krzysztof Smoczyńscy, Krystyna i Andrzej Stanclikowie, Anna i Karol Szlagowie, Grażyna i Jerzy Szostakowie, Anna i Józef Świerczkowie, Danuta i Jerzy Tarnawowie, Teresa i Leszek Walusiowie, Urszula i Marian Wiąckowie, Urszula i Henryk Witoszowie, Irena i Zbigniew Żelichowscy.

60 lat wspólnego życia świętowali: Maria i Bronisław Nawroccy, Antonina i Jan Kępysowie, Anna i Józef Sordylowie, Halina i Władysław Traczowie oraz Aniela i Henryk Zornowie. Marianna i Zbigniew Liszkowie obchodzili 70-lecie pożycia małżeńskiego.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

źródło: UM Bielsko-Biała

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy