Nowi dyrektorzy obejmują stanowiska

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 31.08.2022 12:23,
Przygotowania do nowego roku szkolnego podsumowali 30 sierpnia w Bielskim Centrum Edukacji dyrektorzy bielskich placówek edukacyjnych, przedstawiciele władz miasta, kuratorium i związków zawodowych.
Nowi dyrektorzy obejmują stanowiska

Przed nowym rokiem szkolnym wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Bielsko-Biała, spotkali się w Bielskim Centrum Edukacji z zastępcą prezydenta Piotrem Kucią i przewodniczącą bielskiej Rady Miejskiej Dorotą Piegzik-Izydorczyk.


– W imieniu prezydenta Jarosława Klimszewskiego i swoim własnym bardzo serdecznie dziękuję wam za trud włożony w przygotowanie nowego roku szkolnego. Sami wiecie, że prace nad jego organizacją trwały do ostatniej chwili. Dziękuję za sprawnie przeprowadzony nabór do przedszkoli i szkół podstawowych, za dyżury wakacyjne. W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, którzy musieli wspólnie z nami znaleźć sposób, aby 700 dzieci, które nie były przydzielone do żadnej ze szkół, znalazło swoje miejsce w placówce edukacyjnej na terenie naszego miasta. Wdzięczny jestem za wszystkie działania podejmowane w czasie pandemii oraz otwartość, gdy chodzi o pomoc dla uchodźców, aby odnaleźli się w naszym systemie. Życzę państwu, aby ten nowy rok nie był gorszy od poprzedniego - mówił zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia.

Robocze spotkanie miało dwa wyjątkowe i symboliczne momenty. Pierwszy to pożegnanie tych dyrektorów, którzy przeszli na emeryturę. Drugim było wręczenie tzw. aktów powierzenia stanowisk osobom, które w wyniku konkursów od 1 września będą w szkołach pełnić funkcję dyrektorów.

Na spotkaniu omówiono wyzwania, jakie czekają edukację w nowym roku szkolnym, oraz zapoznano się ze sposobami promowania szkolnictwa zawodowego, które przedstawił przedstawiciel Ochotniczych Hufców Pracy Tomasz Pal. Wystąpiła również pełnomocnik prezydenta miasta ds. ludzi młodych Paulina Żmijowska.

Zastępca prezydenta Piotr Kucia oraz przewodnicząca RM Dorota Piegzik-Izydorczyk złożyli podziękowanie osobom kończącym pracę na stanowiskach dyrektorów placówek oświatowych oraz wręczyli im nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Otrzymali je Aleksandra Szymańska z Przedszkola nr 41, Alicja Furtak ze Szkoły Podstawowej nr 18, Tadeusz Puczka z Zespołu Szkół Budowlanych, Krzysztof Cieślawski z Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej, Sławomir Budzyński ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 11 przy Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Bożena Krysta z Przedszkola nr 12 (przejście do pracy w Kuratorium Oświaty).

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy