Policjanci docenili postawę 10-latka z Kóz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.12.2022 10:06,
Postawą godną naśladowania wykazał się 10-letni Lucjan Żaczek z Kóz. Chłopiec znalazł przed szkołą, do której uczęszcza 200 zł. Nie zastanawiał się ani chwili, natychmiast oddał gotówkę.
Policjanci docenili postawę 10-latka z Kóz

W połowie listopada Lucjan Żaczek - uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach, znalazł w okolicy szkoły pieniądze w kwocie 200 złotych. Bez wahania postanowił przekazać gotówkę policjantom, aby zwrócili ją osobie, do której należała. Dzięki szlachetnemu zachowaniu młodzieńca pieniądze zostały zwrócone właścicielce.

W minioną środę I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Kobiernicach nagrodzili chłopca za wzorowe i dojrzałe zachowanie. Podczas spotkania w stronę 10-letniego Lucjana padło wiele ciepłych słów. Składano mu gratulacje za obywatelską, godną pochwały postawę. Na koniec młodszy inspektor Dariusz Zajda zaprosił na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej całą klasę, do której chodzi chłopiec.

Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili Lucjana gromkimi brawami.

źródło: KMP Biewlsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy