Ponad 30 tysięcy kwiatów na bielskich skwerach

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 12.04.2021 17:00, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Bielsko-Biała będzie na wiosnę tego roku jeszcze bardziej kolorowe niż wcześniej.
Ponad 30 tysięcy kwiatów na bielskich skwerach

Do charakterystycznych miejsc w mieście, w których kwiaty pojawiały się w ubiegłych latach, doszły bowiem kolejne. To plac Żwirki i Wigury oraz rondo obok kościoła Opatrzności Bożej. W sumie w całym mieście posadzonych zostało 30.000 wiosennych kwiatów.

Na placu Żwirki i Wigury już niebawem, wszystko zależy oczywiście od pogodny, oko przechodniów cieszyć będzie prostokątny dywan tulipanów. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej nasadził przy drzewach od strony ulicy 3 Maja dużą liczbę cebulek tych kwiatów.

- Jestem przekonany, że będzie to pięknie, kolorowo wyglądało – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. - Tulipany już się tam pojawiły, rosną, wystarczy kilka dni ciepła i będą cieszyły oko – dodaje naczelnik.

Drugim, nowym miejscem, które zyska w tym roku wyjątkową kwiatową oprawę, jest rondo obok kościoła Opatrzności Bożej, gdzie nasadzone zostały duże ilości czosnku ozdobnego. Oko estety powinno zauważyć, że rozkwitnięte fioletowe kulki kwiatów czosnku dopełnią tylko bardzo charakterystycznego i malowniczego krajobrazu bielskiego kościoła na tle gór.

- Postanowiliśmy to rondo trochę ożywić. Mam nadzieję, że będzie to zauważone – mówi W. Maj.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy