Porody w czasach koronawirusa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 12.01.2021 13:59, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
2.046 dzieci przyszło na świat w 2020 roku na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.
Porody w czasach koronawirusa

24 rodzące pacjentki miały dodatni wynik testu na SARS -CoV-2. W szpitalu rodziły kobiety zakażone SARS -CoV-2, odsyłane z tego powodu z innych placówek.

Położna oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Barbara Sadlik informuje, że od początku pandemii działania lekarzy, położnych i całego personelu sprowadzały się do stworzenia jak najbardziej bezpiecznych warunków pobytu dla kobiet.

– Tak jak w całym szpitalu, wyznaczyliśmy strefy czerwoną, pomarańczową i zieloną, aby odizolować pacjentki z dodatnim wynikiem na Covid-19 lub takie, które były podejrzane o zakażenie koronawirusem. Było to niezwykle trudne, gdyż dotyczyło pacjentek rodzących oraz kobiet w okresie połogu. Wszystko działo się w czasie, gdy nasz oddział był przepełniony – mówi Barbara Sadlik.

Położna podkreśliła, że sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy dyrekcja szpitala udostępniła na terenie placówki dodatkowe pomieszczenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

– Mogliśmy utworzyć tam filię naszego oddziału, przeznaczoną tylko dla pacjentek zakażonych. Dzięki temu na głównym oddziale przebywają wyłącznie pacjentki zdrowe, a w filii hospitalizowane są zakażone SARS –CoV-2 kobiety ciężarne oraz takie, które mają problemy ginekologiczne. Opiekę nad nimi sprawuje zmieniający się co kilka godzin personel, maksymalnie zabezpieczony w środki ochrony osobistej – podkreśliła B. Sadlik.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy