Mają dość! Będzie protest?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 11.01.2021 14:59, DK, foto: Archiwum
Przedstawiciele branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej zebrali się w poniedziałek (11.01) na placu Hoffa w Wiśle.
Mają dość! Będzie protest?
Poinformowali przybyłych na miejsce dziennikarzy, że nie będą przestrzegać obostrzeń rządowych i otworzą branżę od 18 stycznia.

- Czekaliśmy wystarczająco długo. Teraz mówimy: Dość! Stoki nie mogą być dalej zamknięte dla narciarzy i snowboardzistów, a otwarte dla rzeszy saneczkarzy, którzy korzystają z tras, nie zachowując żadnych norm sanitarnych - mówią

Właściciele firm cały czas mieli nadzieję „odkucia” się w ferie zimowe, jednak rząd zaskoczył po raz kolejny i uniemożliwił im zarobkowanie w trakcie sezonu narciarskiego.

Teraz wiele z tych firm jest na granicy bankructwa. Pomimo tego, że rząd np. zamknął wyciągi narciarskie, ludzie i tak (bardzo tłumnie) przyjeżdżają w górskie rejony, aby pojeździć na nartach, czy sankach z dziećmi, nie przejmując się obostrzeniami czy zamkniętymi hotelami/restauracjami.

Problem nie dotyczy tylko takich miejscowości jak Szczyrk czy Wisła. W końcu wyciągi narciarskie oraz cała infrastruktura stworzona na potrzeby turystyki, są w całej Polsce.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy