Udogodnienia dla niepełnosprawnych w bielskim starostwie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2022 11:49, INFORMACJA PRASOWA
Bielskie starostwo przyjaźniejsze osobom z niepełnosprawnościami. W urzędzie, które obsługuje mieszkańców powiatu bielskiego pojawił się nowy sprzęt, który ułatwia obsługę klientów niedosłyszących i niewidomych.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych w bielskim starostwie
W ramach projektu „Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich” zakupiono m.in. pętle indukcyjne, które pomagają dogadać się z osobą słabosłyszącą, krzesło do ewakuacji mieszkańca z niepełnosprawnością ruchową, a przy niektórych drzwiach zamontowano tabliczki brajlowskie.

– Z wypukłym piktogramem i w alfabecie Braille`a umieszczono informację, że do urzędu można wejść z psem asystującym. Oznakowane są także toalety – mówi Iwona Jeżewska, koordynator ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.


Przenośna pętla indukcyjna jest m.in. w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Jak mówi Dorota Kożuch, przewodnicząca zespołu to bardzo przydatne wsparcie. – Często przychodzą do nas mieszkańcy z niedosłuchem lub głuchotą, którzy mimo posiadania aparatu słuchowego mają kłopot z porozumiewaniem się. Dzięki pętli indukcyjnej, która wzmacnia działanie aparatu słuchowego mieszkaniec ma większy komfort, załatwiając ważną dla siebie sprawę, a my pewność że się zrozumieliśmy - mówi Dorota Kożuch.

W ramach projektu bielskie starostwo zostało poddane audytowi dostępności, przeszkolono pracowników. Przedsięwzięcie, współfinansowane ze środków unijnych realizował Śląski Związek Gmin i Powiatów w partnerstwie z Euro Innowacje sp. z o.o.

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej przestrzegane są procedury obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. Informacje, przydatne naszym mieszkańcom znajdziecie w dwóch miejscach na stronie internetowej powiatu w zakładkach: Obsługa mieszkańców/dostępność oraz Kontakt/Informacja dla osób z niepełnosprawnościami.

źródło: M. Fritz /. Powiat Bielski
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy