Trojaczki przyszły na świat w bielskim Szpitalu Wojewódzkim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 16.05.2022 11:42, INFORMACJA PRASOWA
W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej urodziły się trojaczki.
Trojaczki przyszły na świat w bielskim Szpitalu Wojewódzkim
Na razie Margerita, Makar i Arina przebywają na Oddziale Patologii Noworodka. - Ich stan jest dobry. – powiedziała dr n. med. Danuta Zimmer, kierownik oddziału. To trzecie trojaczki urodzone w Szpitalu Wojewódzkim od momentu powstania placówki w 2001 roku.

- Dzieci urodziły się w 33 tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Zabieg odbył się bez komplikacji. - wyjaśnił dr n. med. Bogdan Zasada, z-ca ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego.


Pani Olena, mama dzieci czuje się dobrze. Wkrótce wyjdzie ze szpitala. - Pamiętam, że podczas pierwszego badania USG lekarz powiedział, że będą bliźniaki. Na drugim badaniu poinformował nas, że noszę pod sercem trójkę dzieci. Bardzo się z mężem ucieszyliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliw. - powiedziała wzruszona. Pani Olena kilka lat temu przyjechała do Polski z Ukrainy.

Danuta Zimmer wyjaśniła, że pierwsza na świat przyszła dziewczynka z wagą 2225 g, drugi był chłopczyk ważący 2130 g. Ostatnia urodziła się także dziewczynka – 1950 gram. - W skali Apgar każde z trojaczków ocenione zostało na 10 punktów. Przez pierwsze kilkanaście godzin po urodzeniu noworodki wymagały wsparcia oddechowego. Maluchy przebywają w inkubatorach i już oddychają samodzielnie - wyjaśniła Danuta Zimmer. Na razie dzieci wymagają żywienia pozajelitowego, ale podejmowane są już próby podawania im pokarmu doustnie.

Najbliższy czas trojaczki spędzą na Oddziale Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy