Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2022 14:15,
Kryminalny z komendy w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie powiatu żywieckiego. W jednej z miejscowości gminy Łodygowice kierujący osobową kią uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie odjechał. Wszystko widział będący już po służbie policjant z bielskiej komendy, który podszedł do siedzącego w samochodzie mężczyzny.

Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu i wyraźnie znajdował się pod jego wpływem. Stróż prawa zabrał mu kluczyki, uniemożliwił ucieczkę i wezwał na miejsce patrol.

Kiedy na miejsce dojechali mundurowi z komisariatu w Łodygowicach, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu 45-latka w policyjnej bazie danych wyszło też na jaw, że był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Na rozprawę poczeka w zakładzie karnym, do którego trafi zgodnie z dyspozycją sądu, który go poszukiwał.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy