W Bielsku-Białej powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 15.12.2021 12:56,
Placówka zacznie działać już w 2022 roku.
W Bielsku-Białej powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego

Centrum zdrowia psychicznego powstanie przy ul. Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej. Bielska gmina użyczyła budynek po byłej siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej powiatowi bielskiemu. – Przed nami remont i adaptacja obiektu pod nową działalność. Szacujemy te prace na ponad 2 mln zł. Docelowo myślimy o trzecim takim centrum, które chcemy zlokalizować w Czechowicach-Dziedzicach- mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Beskidzkie Centrum Psychiatrii- Olszówka, której organem prowadzącym jest Powiat Bielski realizuje program pilotażowy od 1 września 2018 r. w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, który polega na tworzeniu centrów zdrowia psychicznego. Przy ul. Krasińskiego będą mieściły się: poradnia zdrowia psychicznego, oddział dzienny, punkt konsultacyjny działający 24 h/dobę oraz tzw. zespół środowiskowy. Ten ostatni składa się z lekarza i pielęgniarki i jest zespołem wyjazdowym, który konsultuje pacjenta w jego domu.

Będzie to już drugie takie centrum, pierwsze działa w siedzibie szpitala- przy ul. Olszówka. - Nasz szpital obsługuje mieszkańców powiatu i miasta, to ok. 260 tysięcy dorosłych. Minister zdrowia od dawna sugerował utworzenie drugiego centrum, ale wcale nie było łatwo znaleźć odpowiedniego budynku- mówi starosta Płonka.

Plan jest taki, aby centrum zdrowia psychicznego przy ul. Krasińskiego zaczęło przyjmować pacjentów już w przyszłym roku.

źródło: Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy