W nowym szpitalu w Żywcu urodziło się już pół tysiąca dzieci

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 14.05.2021 17:51, INFORMACJA PRASOWA
W otwartym pod koniec września 2020 roku Nowym Szpitalu Powiatowym w Żywcu do dzisiaj przyszło na świat już pół tysiąca dzieci.
W nowym szpitalu w Żywcu urodziło się już pół tysiąca dzieci

Porodówka żywieckiego szpitala jest jedynym tego typu oddziałem w powiecie zamieszkanym przez 150 tys. mieszkańców. Do dyspozycji pacjentek pozostają jednoosobowe sale porodowe i pokoje (z łazienkami i wyposażeniem), a także dwie sale do cięć cesarskich oraz pomieszczenia znieczuleniowe i powybudzeniowe. W szpitalu funkcjonuje także oddział neonatologiczny.

W placówce cały czas odbywają się porody rodzinne. Udostępniony został także osobny pokój do kangurowania dla ojców, którzy mogą w ten sposób nawiązać pierwszy kontakt ze swoimi dziećmi. Łóżka szpitalno-porodowe Famed Freya, które znajdują się w salach porodowych oraz łóżeczka dla noworodków Ovo 2 dostarczył Famed Żywiec.

– Nowoczesny sprzęt pozwala stworzyć matce i dziecku zupełnie wyjątkowe warunki. Pacjentka może komfortowo odpoczywać po porodzie mając swoją pociechę na wyciągnięcie ręki. Przezroczyste ścianki łóżeczka zapewniają stały kontakt wzrokowy. Oba łóżka zaprojektowaliśmy tak, aby wzięcie dziecka na ręce czy zmiana ustawienia pozycji łóżeczka nie wymagały wsparcia ze strony personelu – komentuje Michał Grossy, menadżer ds. produktu Famed Żywiec.

W ostatnich miesiącach ponownie wzrosło zainteresowanie placówek medycznych sprzętem dedykowanym na oddziały położnicze i ginekologiczne.

– Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa zapytania i zamówienia, które docierały do nas dotyczyły w największym stopniu łóżek szpitalnych, w tym modeli takich jak Famed Nexo, przeznaczonych na oddziały intensywnej terapii. W ostatnich miesiącach jednak struktura oczekiwań rynku wyraźnie się zmienia. Można to podsumować słowami, że „wracamy do sal operacyjnych i oddziałów porodowych” – komentuje Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

Nowy Szpital Powiatowy w Żywcu to pierwszy od lat szpital powiatowy w Polsce wybudowany zupełnie od podstaw i pierwszy w naszym kraju projekt realizowany w formule PPP. Inwestorem prywatnym jest spółka Inter Health Canada. W 2019 roku w Powiecie Żywieckim urodziło się 1 418 dzieci*, w tym 710 dziewczynek (czyli 50,1 proc.) i 708 chłopców (49,9 proc.).

famed żywiec

szpotal żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy