Zabytkowe pojazdy w Bielsku-Białej i Żywcu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 14.07.2022 11:00, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Ostatnio weekendy w Bielsku-Białej różnorodną motoryzacją stoją, tak będzie i tym razem.
Zabytkowe pojazdy w Bielsku-Białej i Żywcu

16 lipca na placu Ratuszowym odbędzie się konkurs elegancji zabytkowych aut w ramach 43. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA B) pod patronatem prezydenta Bielska-Białej.

Rajd organizuje Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego. Całe wydarzenie zaczęło się 13 lipca i potrwa do 17 lipca. Rajd jest jednocześnie III rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

14 lipca starty zawodników odbędą się na Pętli Beskidzkiej, a próby sprawnościowe na terenie parkingu hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

15 lipca po starcie o godzinie 10.00 trasa rajdu poprowadzi przez parking hali pod Dębowcem, gdzie zostaną przeprowadzone próby sprawnościowe, później odbędzie się przejazd przez Żywiec na Przełęcz Kocierską i powrót do bazy rajdu, do Jaworza.

16 lipca po przejeździe przez Goczałkowice-Zdrój z postojem w Ogrodach Kapias zawodnicy wrócą do Bielska-Białej. O godzinie 14.00 na placu Ratuszowym rozpocznie się konkurs elegancji. Podczas wydarzenia zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu będą prezentować się przed jury. Gremium wyłoni i uhonoruje pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Około 16.15 uczestnicy rajdu w asyście policji przejadą barwną kawalkadą przez miasto w kierunku Jaworza.

Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 50 załóg z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz z całej Polski.

źródło: UM Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy