1300 zł mandatu za zignorowanie znaku STOP

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.11.2022 15:47,
Brak uwagi kosztuje.
1300 zł mandatu za zignorowanie znaku STOP
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (21.11) około 11.15 w Jeleśni na ulicy Suskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 41-letni kierowca opla nie zastosował się do znaku „Stop” i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mitsubishi, którym kierował 22-latek.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Brak ostrożności i uwagi za kierownicą będzie kosztował 41-latka 1300 złotych.


Policja przypomina, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia drogowe.

Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu, stosujmy się do obowiązujących przepisów. W ten sposób unikniemy również wysokich mandatów.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy