Awantura na bielskim stadionie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.11.2022 12:44,
Doszło do poważnego incydentu.
Awantura na bielskim stadionie
Mundurowi z bielskiego garnizonu wspierani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w sobotę 19 listopada w godzinach popołudniowych czuwali nad bezpieczeństwem kibiców podczas meczu piłkarskiego III Ligi pomiędzy Rekordem a Stilonem Gorzów Wielkopolski, który odbył się na Stadionie Rekordu w Bielsku-Białej.


Jak relacjonuje bielska komenda policji, kibice gości przybyli na stadion autokarami. Policjanci zabezpieczali przejazd kibiców oraz rejon stadionu, współpracowali zarówno ze strażą pożarną, służbami medycznymi, jak i służbami ochrony działającymi na terenie stadionu.

Niestety nie obyło się bez wydarzeń. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego cześć kibiców gości wszczęła awanturę z ochroną obiektu, musiały interweniować zgromadzone przed stadionem siły policyjne. Jeden z agresywnych kibiców został zatrzymany. 41 -letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego był nietrzeźwy. Został doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji w związku z czynem chuligańskim.

Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu wstępu na mecze piłkarskie. W trakcie awantury doszło również do uszkodzenia ogrodzenia stadionu wobec czego prowadzone są przez wydział kryminalny czynności zmierzające do identyfikacji sprawców. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy