Bielszczanka świętuje setne urodziny!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 10.11.2022 15:06,
Bielszczanka świętuje setne urodziny!

Urodzona w Komorowicach Marianna Lenik świętowała jubileusz stu lat życia. O jej żywotności i wielkim sercu najlepiej świadczy fakt, że niedawno na aukcję wspierającą chorego 10-letniego chłopczyka wykonała na szydełku serwetkę, która cieszyła się dużym powodzeniem.

9 listopada z okazji setnych urodzin Mariannę Lenik odwiedzili wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Karol Markowski i dyrektor Biura RM Danuta Brejdak, którzy w imieniu władz samorządowych złożyli jubilatce gratulacje i życzenia.

Marianna Lenik nie miała łatwego życia. Doświadczyła okrucieństwa II wojny światowej - zarówno od Niemców, jak i od Rosjan. Wywieziona na roboty do Niemiec najpierw pracowała w zakładzie fryzjerskim w Berlinie, a później w gospodarstwie rolnym. Bardzo żywo i z detalami opowiada o tych wydarzeniach, które mocno wryły się w jej pamięć.

Po wojnie pracowała w zakładach Lenko. Miała męża Józefa i córkę. Doczekała się jednej wnuczki i prawnuczki. Bardzo lubi szydełkować i praktycznie przez cały czas wykonuje nowe serwetki. Jak sama podkreśla, potrzebuje ruchu, dlatego gdy chodzi, to wykonuje to bardzo energicznie, co czasami kończy się spotkaniem z… podłożem.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy