4,5 promila miała kobieta kierująca osobówką. Ledwo trzymała się na nogach

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 28.05.2019 14:34,
4,5 promila miała kobieta kierująca osobówką. Ledwo trzymała się na nogach

Pierwszy nietrzeźwy kierowca poruszał się po terenie dworca autobusowego w Skoczowie, gdzie na co dzień przebywa wielu podróżujących. Policjant skoczowskiego komisariatu, będąc po służbie zauważył motorowerzystę, który miał spore problemy z utrzymaniem równowagi prowadząc jednoślad. Mundurowy bez chwili zawahania podbiegł do niego, wyłączył silnik, zabezpieczył pojazd, a pijanego kierowcę przekazał w ręce swoich kolegów z Komisariatu Policji w Skoczowie. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie 54-latka dało wynik prawie 3 promili alkoholu w organizmie.

Nie była to jedyna tego typu sytuacja w ostatnich dniach. Wczoraj wieczorem postawą godną pochwały wykazali się także dwaj mieszkańcy Brennej, którzy uniemożliwili dalszą jazdę samochodem pijanej kobiecie. Całe zdarzenie miało miejsce w Brennej na ul. Wyzwolenia. 41-letni mężczyzna zauważył, jak kierująca citroenem przyjechała do sklepu. Wysiadając z samochodu kobieta miała problem z utrzymaniem równowagi. Nie zastanawiając się podszedł i razem z innym mężczyzną uniemożliwił 38-letniej mieszkance Pierśćca dalszą jazdę. Natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującej, która w organizmie miała prawie 4,5 promila alkoholu.

Kobieta podróżowała razem z 35-letnim znajomym, który również był nietrzeźwy - badanie wykazało u niego prawie 3,5 promila. Podkreślić trzeba, że dzięki czujności świadków jazda nieodpowiedzialnej kobiety została w porę zakończona. Można tylko przypuszczać jak wielkie stanowiłaby zagrożenie dla innych uczestników drogi, gdyby nie zdecydowana postawa mieszkańców Brennej. Kierująca oraz pasażer pojazdu zakończyli swoją podróż w izbie wytrzeźwień. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd oraz prokurator.

- To kolejny przykład na to, że nie ma wśród społeczeństwa przyzwolenia na jazdę po pijanemu i łamanie prawa. Pamiętajmy, że kierowcy, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających stanowią bardzo duże zagrożenie na drodze. Obserwując jazdę kierującego, który przekracza linię pasa ruchu, jedzie niewłaściwą stroną, pokonuje bardzo szeroko zakręty, z opóźnieniem reaguje na sytuacje na drodze, gwałtownie hamuje, jedzie bardzo wolno lub brawurowo powinniśmy zareagować. Wystarczy zadzwonić na policję lub pod numer alarmowy 112 i na bieżąco przekazywać istotne informacje dyżurnemu - apelują policjanci.

źródło: KPP Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy