Akcja Dyskoteka. Policjanci łapali pijanych i naćpanych kierowców

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2019 12:30, ap, foto: KMP Bielsko-Biała

W andrzejkową noc służby wzmogły kontrole przy popularnych lokalach rozrywkowych. Mundurowi wyłapali aż 7 osób podejrzanych o posiadanie substancji zabronionych. Dwóch kierowców wsiadło za kółko pod wpływem alkoholu, a jeden po narkotykach.

Akcja Dyskoteka. Policjanci łapali pijanych i naćpanych kierowców

Działania przeprowadzono w noc andrzejkową w okolicy popularnych lokali rozrywkowych i dyskotek w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

- Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Kontrolowali czy nie są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i czy nie posiadają przy sobie zabronionych substancji. Mundurowi badali także to czy nie przewożą pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczoną ich liczbę oraz czy nie popełniają szczególnie niebezpiecznych wykroczeń drogowych. Policjanci skontrolowali tej nocy ponad pół tysiąca kierujących - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Dwóch ze skontrolowanych kierowców zdecydowało się na jazdę na tzw. podwójnym gazie, a jeden po użyciu środków odurzających.

W ręce stróżów prawa tej nocy wpadło także aż 7 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków w wieku od 19 do 28 lat.

Za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat za kratami, a za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem lub w stanie nietrzeźwości 2 lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Część zatrzymanych po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała już zarzuty. O dalszym losie amatorów alkoholu i narkotyków zdecyduje wkrótce sąd.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy