reklama

Areszt dla 17-latka za próbę rozboju na bielskiej ulicy

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2023 12:22,
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło z soboty na niedzielę minionego weekendu, w rejonie ulicy Towarzystwa Szkoły Ludowej w Bielsku-Białej.
Areszt dla 17-latka za próbę rozboju na bielskiej ulicy
W nocy z soboty na niedzielę tuż po północy w rejonie ul. Towarzystwa Szkoły Ludowej w Bielsku-Białej 56-letni mężczyzna wracał do domu. Zauważył mężczyznę, który podbiegł do niego, a następnie stanął przed nim z wycelowanym bezpośrednio w jego twarz przedmiotem przypominającym broń palną.


Napastnik odziany w czarną kominiarkę w nieparlamentarnych słowach zażądał wydania telefonu komórkowego. Mężczyzna, czując realne zagrożenie utraty zdrowia bądź życia podjął się próby obezwładnienia młodego mężczyzny, jak się potem okazało zaledwie 17-latka.

Działania te okazały się skuteczne, a napastnik znalazł się na ziemi. Przedmiot przypominający broń palna został mężczyźnie odebrany, napastnik posiadał również przy sobie noż kuchenny, z ostrzem o długości około 20 centymetrów. Na miejsce została wezwana policja. Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie podjęli czynności w stosunku do agresora oraz zabezpieczyli przedmiot przypominający broń, oraz nóż, jak również miejsce zdarzenia. Przedmioty wykorzystane do rozboju zostały zabezpieczone do dalszych badań i ekspertyz.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 17-latka na 3 miesiące. Nad sprawcą rozboju rozciera się ponura wizja kary pozbawienia wolności nawet do 20 lat.

źrodło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy