Bielsko-Biała: zalane drogi, posesje, dworzec

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.06.2024 09:27,
Intensywne ulewy w Bielsku-Bialej.
Bielsko-Biała: zalane drogi, posesje, dworzec
Bielska straż pożarna informuje, że tylko we wtorek (4.06) do godz.iny 8.00 w związku z intensywnymi opadami deszczu bielscy strażacy odnotowali ponad 800 interwencji, większość zdarzeń ma miejsce na terenie Bielska-Białej oraz na terenie powiatu bielskiego w gminach Jasienica, Jaworze, Kozy, Wilamowice.

Strażacy najczęściej wyjeżdżają do zalanych posesji, piwnic, zatkanych przepustów drogowych, zalanych dróg.


Prowadzone interwencje m.in.:
- Bielsko-Biała ul. Legionów – zalana zajezdnia autobusów oraz archiwum prokuratury okręgowej,
- Bielsko-Biała ul. Grażyńskiego – 3 osoba utknęły w zalanym samochodzie pod wiaduktem,
- Bielsko-Biała ul. Andersa – zalana stacja benzynowa,
- Bielsko-Biała ul. Partyzantów – zalane archiwum urzędu pracy.

Obecnie działają zastępy PSP i OSP w ilości 35 zastępów około 200 strażaków, w tym z miasta Bielska-Białej 14 zastępów.

Władze Bielska-Bialej informują, że minionej nocy w Bielsku-Białej spadło tyle deszczu, ile normalnie spada w ciągu miesiąca.

Dziś rano w Ratuszu zebrał się sztab kryzysowy. Prezydent Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego na terenie Bielska-Białej. W zarządzeniu czytamy m.in.: Ogłaszam z dniem 4 czerwca 2024 roku od godz. 8:00 aż do odwołania alarm przeciwpowodziowy na terenie miasta Bielska-Białej. Zobowiązuję Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego do podejmowania czynności organizacyjnych i technicznych w celu ochrony przeciwpowodziowej. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Decyzja została podjęta na podstawie raportów poszczególnych służb, które całą noc walczyły ze skutkami ulewy. Jak wynika z relacji, zalane zostały m.in. Przedszkola nr 5, 37, 17, stacja benzynowa przy ul. Andersa, Szpital pod Bukami, zajezdnia autobusów Komunikacji Beskidzkiej, Archiwum Państwowe przy ul. Legionów i część cmentarza przy ul. Grunwaldzkiej.


źródło: PSP Bielsko-Biala / UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy