Kierowcy na „podwójnym gazie” na drogach powiatu bielskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.04.2024 13:28,
Rekordzistką okazała się mieszkanka Andrychowa, która mając prawie 2,5 promila alkoholu, prowadziła swój samochód.
Kierowcy na „podwójnym gazie” na drogach powiatu bielskiego

Pomimo licznych apeli i zaostrzenia kar dla kierujących na tzw. „podwójnym gazie” nie brakowało takich osób na drogach naszego rejonu. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na terenie Czechowic-Dziedzic, jak również Kobiernic, aż czterech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 56 letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

- Należy w tym miejscu przypomnieć i przestrzec o grożących konsekwencjach takiego zachowania. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wykroczeń mandat karny za tego typu wykroczenie jest bardzo dotkliwy i zależy od tego, czy kierujący jest w stanie nietrzeźwości, czy w stanie po użyciu alkoholu. Zgodnie z art. 115 § 16 kk stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila lub 0,25 mg/dm³. Grzywna wówczas wysokości 2500 zł. Natomiast jazda po użyciu alkoholu zachodzi wtedy, gdy zawartość alkoholu w organizmie zawiera się między 0,2 a 0,5 promila bądź 0,1 do 0,25 mg/dm³. Wówczas grzywna w drodze mandatu karnego wynosci 1000 zł - informuje bielska policja.

Oprócz nietrzeźwych rowerzystów policjanci bielskiej Policji zatrzymali również, aż pięciu kierujących samochodami, będących na tzw. „podwójnym gazie”.

Niechlubną rekordzistką okazała się mieszkanka Andrychowa, poruszająca się pojazdem marki Fiat Punto mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikomu nie wyrządziła krzywdy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Zbliżający się czas długiego weekendu majowego i sprzyjające prognozy pogody będą sprawiać, iż wielu z nas będzie aktywnie spędzać ten okres. Apelujemy do kierujących zarówno samochodami jak rowerzystów o wyobraźnię na drodze, aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy