Dramatyczna sytuacja. Policjanci i taksówkarz uratowali 25-latka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.12.2020 10:57,
Policjanci z Wydziału Prewencji Policji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej uratowali 25-latka, który targnął się na własne życie. Mężczyzny szukali policjanci, po tym, jak zadzwonił on do taksówkarza i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Stróże prawa w ostatniej chwili znaleźli desperata, który miał już na szyi zadzierzgniętą pętle.
Dramatyczna sytuacja. Policjanci i taksówkarz uratowali 25-latka
We wtorek wieczorem bielski taksówkarz zawiadomił służby, że jeden z jego klientów zadzwonił do niego i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Kierowca kojarzył klienta z wcześniejszych kursów i podał adres, pod który zwykle go przewoził. Natychmiast ruszyły policyjne poszukiwania. Okazało, że się adres położony jest w bliskim sąsiedztwie lasu i poszukiwania policjantów skupiły się na tym terenie. Po kilkunastu minutach policjanci z bielskiego wydziału prewencji pod jednym z drzew spostrzegli mężczyznę z zadzierzgnięta pętlą. Natychmiast odcięli go, sprawdzili czynności życiowe i udzieli niezbędnej pomocy.

Dzięki postawie taksówkarza i szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Kiedy na miejsce dojechali medycy, 25-latek był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą samobójczą został zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Dzięki temu uratowali mężczyznę przed niepotrzebną śmiercią lub kalectwem spowodowanym upadkiem z wysokości. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby korzystać z pomocy. Mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu mogą szukać pomocy w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2 w Bielsku-Białej. Pomocy, na terenie całego kraju można szukać dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy