Dwie złodziejki okradły kobietę z oszczędności

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 07.12.2021 09:49,
Policjanci z Czechowic-Dziedzic poszukują dwóch kobiet podejrzewanych o dokonanie kradzieży mieszkaniowej przy ulicy Marii Konopnickiej.
Dwie złodziejki okradły kobietę z oszczędności

Do kradzieży doszło 3 grudnia około godziny 11.50 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Marii Konopnickiej. Do mieszkania 82-letniej seniorki zapukały dwie kobiety. Twierdziły, że sprzedają pościel i koce. Były to najprawdopodobniej kobiety narodowości romskiej pochodzące z Czech, Słowacji lub Węgier. Poprosiły seniorkę czy może im pokazać, jak wyglądają banknoty 100 i 200 złotych, gdyż nie znają polskich pieniędzy. Pokrzywdzona weszła z nimi do wewnątrz mieszkania i wyjęła z miejsca przechowywania gotówki dwa banknoty o takim nominale, tym samym zdradzając miejsce przechowywania oszczędności. Kobiety po obejrzeniu ich oddały je seniorce. Następnie jednak z nich nieproszona o to rozpoczęła „prezentację” koców i pościeli zasłaniając seniorce pole widzenia. W tym czasie druga skradła oszczędności i złotą biżuterię. Następnie obie opuściły mieszkanie niczego nieświadomej seniorki.

Apelujemy o ostrożność i przestrzegamy przed tą metodą kradzieży mieszkaniowej. W podobnych sytuacjach nigdy nie należy wpuszczać obcych osób do mieszkania. Gotówkę i przedmioty wartościowe należy przechowywać dobrze schowane, najlepiej w banku, a jeśli w mieszkaniu to warto zaopatrzyć się w sejf przymocowany do ściany. W przeciwnym wypadku należy gotówkę „podzielić” tak, aby nie przechowywać całości w jednym miejscu.

Prosimy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstwa, o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach pod nr tel. 47 85 708 10, [email protected] lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 85 712 55.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy