Fikcyjne zabiegi w gabinecie stomatologicznym. 800 zarzutów dla stomatologa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2022 09:30, foto: pixabay
Policjanci z bielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia środków finansowych z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Fikcyjne zabiegi w gabinecie stomatologicznym. 800 zarzutów dla stomatologa

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli trwające od kwietnia 2021 postępowanie przygotowawcze w sprawie stomatologa prowadzącego gabinet w jednej z miejscowości powiatu bielskiego.

Ustalili, że nieuczciwy dentysta od grudnia 2014 roku do września 2020 roku prowadząc gabinet stomatologiczny, oszukiwał Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach. Dentysta, przyjmując swoich pacjentów „dopisywał” im fikcyjne zabiegi i usługi, których w rzeczywistości nie świadczył. Pacjenci, których w ten sposób wykorzystał, było ponad 80-ciu, nie wiedzieli oni o prowadzonym przez niego oszukańczym procederze.

Następnie dentysta poświadczał nieprawdę w fakturach oraz metrykach, na podstawie których za rzekomo wykonane świadczenia pobierał refundację od NFZ. W sumie na przestrzeni blisko 6 lat wyłudził w ten sposób blisko 317 tysięcy złotych.

W grudniu ubiegłego roku usłyszał blisko 800 zarzutów, a do sądu trafił akt oskarżenia. Śledczy na poczet zwrotu nienależnie pobranych środków finansowych i przyszłych kar zabezpieczyli blisko 30 tysięcy złotych. Za oszustwa grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy