Kierowca ciężarówki trafił do izby wytrzeźwień

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.09.2021 07:07,
Tylko w ciągu ostatniej doby bielscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy ze względu na stan nietrzeźwości, nie powinni prowadzić pojazdów.
Kierowca ciężarówki trafił do izby wytrzeźwień

We wtorek w godzinach porannych jedna z pracownic firm spedycyjnych na terenie powiatu bielskiego zauważyła, że kierowca pojazdu ciężarowego poruszający się po drodze wewnętrznej przedsiębiorstwa najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Zaniepokojona kobieta poleciła ochronie zamknąć wyjazd, uniemożliwiając ciężarówce opuszczenie terenu przedsiębiorstwa i wezwała patrol. Po przybyciu na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który wydmuchał blisko 3 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali 55-letniemu mieszkańcowi prawo jazdy i został on doprowadzony do izby wytrzeźwień. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W sumie ciągu ostatniej doby w ręce stróżów prawa wpadło aż pięć osób, które ze względu na stan trzeźwości nie powinny prowadzić pojazdów. Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości. Niestety pomimo takiej możliwości, licznych apeli i nagłaśnianych przypadków nieodpowiedzialnych kierowców wciąż wielu z nich decyduję się na jazdę na „podwójnym gazie”, ryzykując życie swoje własne i innych użytkowników dróg.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości - informują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy