Nowy proboszcz parafii ewangelickiej w Białej

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 08.09.2021 12:09, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
4 września w parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej oficjalnie pożegnano księdza proboszcza Henryka Macha i wprowadzono na urząd proboszcza ks. Roberta Augustyna.
Nowy proboszcz parafii ewangelickiej w Białej

Aktu wprowadzenia ks. Roberta Augustyna dokonał zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bp Adrian Korczago.

Nowy proboszcz został wybrany 20 czerwca br. na wyborczym Zgromadzeniu Parafialnym, prowadzonym przez biskupa Korczagę. Ks. Robert Augustyn, wikariusz parafii w Katowicach Szopienicach w drugiej turze uzyskał 83 głosy. Drugi kandydat, ks. Bogdan Wawrzeczko, uzyskał 34 głosy. W pierwszej turze kandydatów było czterech; ks. Robert Augustyn uzyskał 51 głosów, ks. Łukasz Gaś 14 głosów, ks. Bogdan Wawrzeczko 34, a ks. Oskar Wild 23 głosy.

Nowy proboszcz ma 33 lata. Pochodzi z parafii w Wiśle Malince. Służył w parafii w Mikołajkach, a przed objęciem urzędu w Białej był wikariuszem parafii w Katowicach Szopienicach.

Uroczystość 4 września była okazją do przypomnienia wszystkich form aktywności ks. Henryka Macha, któremu podziękowania i życzenia złożyli przedstawiciele różnych środowisk. Podczas uroczystości prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski w imieniu samorządu podziękował ks. Henrykowi za 33 lata pracy w parafii w Białej i za harmonijną współpracę z samorządem. Nowemu proboszczowi życzył dużo łask bożych i zapewnił o woli współpracy.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy