Zginął paralotniarz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.09.2021 11:19,
Policjanci z Bielska-Białej ustalają szczegółowe okoliczności nieszczęśliwego wypadku, w którym śmierć poniósł 51-letni paralotniarz.
Zginął paralotniarz
Do wypadku doszło na terenie niezamieszkałym w Międzyrzeczu Górnym w rejonie tzw. Starej Prochowni. Paralotniarz upadł z wysokości około 20 metrów, uderzając w powierzchnię gruntu na polu rolnym. W wyniku upadku 51-latek doznał ciężkich obrażeń ciała. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. Pomimo reanimacji podjętej przez medyków z pogotowia ratunkowego i straży pożarnej mężczyzna zmarł.


Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci i technicy kryminalistyki. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają teraz śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy. Według wstępnych ustaleń paralotniarz najprawdopodobniej podczas wykonywania manewru w powietrzu, utracił panowanie nad paralotnią i upadł na ziemię. Niestety obrażenia, jakich doznał, spowodowały śmierć. Powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

To nie był jedyny wypadek z udziałem paralotniarza w ostatni weekend. W niedzielę po południu w Szczyrku na Polanie Kaimówka z wysokości upadł 43-letni mężczyzna, doznając poważnych obrażeń ciała. Pozostał na leczeniu w szpitalu. Według wstępnych ustaleń policjantów mężczyzna upadł z wysokości około 10 metrów podczas podchodzenia do lądowania. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają śledczy z Komisariatu Policji w Szczyrku.

- Apelujemy o ostrożność podczas uprawiania tego rodzaju rekreacji i sportu. Pamiętajmy o tym, by latać tylko w miejscach wyznaczonych i bezpiecznych oraz przede wszystkim mierzyć siły na zamiary i dostosować poziom trudności lotu do własnych umiejętności - apelują policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy