Miał ponad 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 13.12.2021 12:03,
Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 43-latka, który prowadził osobowego nissana, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
Miał ponad 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

W piątek tuż przed godziną 17 dyżurny komendy miejskiej odebrał zgłoszenie od kobiety jadącej ulicą Bialską w Bestwinie. Kobieta zadzwoniła, ponieważ jadący przed nią kierowca osobowego nissana jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni, wyraźnie nie panował nad samochodem, powodując zagrożenie dla kierujących innymi samochodami oraz pieszych. Kobieta zgłosiła to podejrzewając, że jest nietrzeźwy i podawała jego aktualne położenie. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

Chwilę później stróże prawa zatrzymali upojonego alkoholem 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 3 promile. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się także, że miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów w związku z wcześniejszymi przestępstwami drogowymi, a w czechowickim komisariacie prowadzone są przeciwko niemu 3 postępowania karne. 43-latek został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań, a śledczy wszczęli kolejne dochodzenie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i dwa zarzuty za wcześniejsze pospolite przestępstwa kryminalne, w których sprawie policjanci prowadzili wcześniej wszczęte dochodzenia. Policjanci po sprawdzeniu jego sądowej kartoteki karnej ustalili, że ma orzeczony prawomocny już wyrok sądu za poprzednie podobne przestępstwa drogowe w wysokości 1,5 roku pozbawienia wolności i wyznaczony termin stawienia się w zakładzie karnym, dlatego skontaktowali się z sędzią, informując o jego sytuacji. Sędzia zarządził natychmiastowe doprowadzenie go do zakładu karnego, gdzie poczeka teraz na swoje kolejne wyroki.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy