Jeden punkt, ale jakże cenny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 12.12.2021 13:13, PAN
BKS Bostik przegrał planowo w Rzeszowie, ale z kandydatem do mistrzostwa Polski zdobył bardzo cenny punkt
Gdy dobiegał końca drugi set i Developres prowadził 2-0, wydawało się, że nic nie odbierze wygranej ekipie z Podkarpacia. Przyjezdne zapomniały jednak, że BKS to drużyna z charakterem i zwłaszcza we własnej hali łatwo punktów nie odda. W secie trzecim prowadzenie przechodziło z rak do rak, lepiej zaczęły zawodniczki BKS, potem rywalki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, Wyróżnić trzeba Aleksandrę Kazałę i Martynę Borowczak, które w trudnych momentach zdobywały punkty i ostatecznie BKS wygrał 25-23. Rzeszowianki wciąż były pewne swego, choć czwartą partię zaczęły słabo. Trener Antiga musął wziąć czas, ale poprawiło to sytuację tylko na chwilę. BKS grał lepiej blokiem i dzięki temu doprowadził do wyrównania w meczu. W tie-breaku Developres był już wyraźnie lepszy, ale mecz pokazał siatkarkom z Bielska-Białej, że mogą powalczyć z każdą drużyną.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (14:25, 15:25, 25:23, 25:23, 9:15)

BKS: Kazała, Polak, Janiuk, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Mazur (libero) oraz Drabek (libero), Borowczak, Chmielewska, Bartkowska, Świrad.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.