Mieszkaniec gminy Wilamowice aresztowany. Potrącił nastolatkę i uciekł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.02.2023 10:40,
Do zdarzenia doszło w miniony piątek
Mieszkaniec gminy Wilamowice aresztowany. Potrącił nastolatkę i uciekł
Policjanci z Komisariatu Policji z Andrychów na podstawie czynności operacyjnych i procesowych ustalili, że sprawcą wypadku drogowego, w którym doszło do potrącenia małoletniej mieszkanki gminy Wieprz jest 31-letni mieszkaniec gminy Wilamowice.


Do zdarzenia doszło w miniony piątek (3.02) w rejonie Pomnika Grunwaldzkiego i galerii handlowej w Andrychowie. Kierujący samochodem osobowym na oznakowanym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa małoletniej pieszej doprowadzając do jej potrącenia, następnie nie udzielając pokrzywdzonej pomocy oddalił się z miejsca zdarzenia.

- Policjanci w trackie realizacji dokonali zatrzymania podejrzanego w miejscu jego zamieszkania, zabezpieczono również pojazd którym kierował w dniu zdarzenia. Podejrzanemu przedstawiono zarzut o popełnienie przestępstwa z art. 177§2 kk w zw. z art. 178§1 kk – w trakcie składania wyjaśnień podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Za w/w przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności, kara może ulec zwiększeniu w związku ze zbiegiem z miejsca zdarzenia. Policja skierowała do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje wadowicka policja.

7 lutego Sąd Rejonowy w Wadowicach wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 31-latka.

źródło: KPP Wadowice, foto: 112wadowice.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy