Urząd czeka na wnioski o dotacje

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 01.02.2023 15:25,
Dodatkowy nabór wniosków mieszkańców Bielska-Białej zainteresowanych udziałem w projekcie Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej – etap II przeprowadzi Urząd Miejski. Przyjmowanie wniosków zacznie się 16 lutego br. i potrwa do 20 marca do godziny 15.30.
Urząd czeka na wnioski o dotacje

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 4.6 Czyste powietrze, Poddziałanie 4.6.1 Czyste powietrze – konkurs.

Operatorem projektu jest Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń. Wybór grantobiorców zostanie przeprowadzony na podstawie wyników oceny formalnej wniosków.

Szczegóły znajdują się w regulaminie realizacji projektu dostępnym na stronie www.grant.bielsko-biala.pl.

Dokumenty: wniosek o udział w projekcie oraz ewentualnie formularz zgody współwłaściciela na udział w projekcie są do pobrania również z powyższej strony internetowej oraz w wersji papierowej w budynku Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 6 w Biurze Obsługi Interesanta.

Dokumenty - kompletny i wypełniony wniosek ze wszystkimi załącznikami - należy składać w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 6 w Biurze Obsługi Interesanta, parter, na stanowisku Wydziału Ochrony Środowiska i Energii lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Energii, pokój 507, piąte piętro.

W tematach dotyczących naboru oraz projektu można kontaktować się pod numerem telefonu 33-4971511, adresem e-mail: [email protected] oraz zapoznawać się z bieżącymi komunikatami na stronie internetowej projektu.

W ramach projektu można otrzymać dotację na zrealizowanie inwestycji w budynku jednorodzinnym położonym na terenie Bielska-Białej w postaci wymiany starego źródła ciepła dla potrzeb grzewczych budynku na nowe źródło ciepła, którym powinien być węzeł cieplny podłączony do sieci ciepłowniczej, a gdy nie ma możliwości podłączenia budynku do ciepła sieciowego dopuszcza się zastosowanie źródła ciepła zasilanego gazem lub energią elektryczną albo dowolnego rodzaju pompy ciepła. Przewidziana w projekcie pula pomp ciepła została wyczerpana podczas pierwszego naboru i złożone wnioski na pompy ciepła w ramach dodatkowego naboru trafią na listę rezerwową.

Maksymalna wysokość grantu dla inwestycji wynosi 11.000 złotych, za wyjątkiem pompy ciepła, dla której maksymalna wysokość grantu wynosi 22.000 złotych.

źródło: Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy