Wodny Park Tychy - jeden z najnowocześniejszych aquaparków w Polsce

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 07.02.2023 08:13, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dzięki unikatowym atrakcjom i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym wyróżnia się na tle innych tego typu obiektów.
Wodny Park Tychy - jeden z najnowocześniejszych aquaparków w Polsce
Wodny Park Tychy dzięki synergii z tyską oczyszczalnią ścieków jest samowystarczalny energetycznie, a dzięki atrakcjom dla całych rodzin – jest polecany na relaks, zabawę czy odpoczynek.

Dzięki zróżnicowanym strefom każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie na aktywny wypoczynek.

• Strefa sportowa - w tej strefie znajduje się basen sportowy, który ma 25 metrów, podzielony został na 6 torów, dzięki czemu zapewnia optymalne warunki zarówno do sportowego, jak i rekreacyjnego pływania oraz basen z ruchomym dnem. Dzięki zmiennej głębokości wody jest wielofunkcyjnym miejscem, w którym odbywają się różnorodne zajęcia, kursy i treningi.

• Strefa rekreacyjna - największą atrakcją tej strefy jest sztuczna fala uruchamiana podczas cyklicznych seansów. Fala rozbija się o brzeg przybasenowej plaży, co pozwala poczuć się jak nad morzem. Na przemian z falą uruchamiana jest rwąca rzeka, która porwie odwiedzających w wir dobrej zabawy. Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią pływać poleca się brodzik dziecięcy. Miejsce zabawy dla najmłodszych. Ciepła woda i liczne atrakcje pozwolą spędzić czas w przyjemny i kreatywny sposób. Basen zewnętrzny to strefa znajdująca się na zewnątrz Wodnego Parku Tychy, do której można dostać się ze środka obiektu. Można się tam zrelaksować, korzystając z takich urządzeń i atrakcji jak hydromasaże, bicze wodne czy podwodne leżanki do masażu. Do wybory są cztery zjeżdżalnie; miltimedialna, pontnowa, cebula a dla odważnych Aqualoop – pierwsza w Polsce ekstremalna zjeżdżalnia z pionowym startem i pętlą, gwarantuje ona wysoki poziom adrenaliny. Strefa rekreacyjna skrywa o wilele więcej, znajdują się tam między innymi: wanny, które pomogą się zrelaksować i odprężyć. Most linowy dzięki któremu szybko przedostaniemy się na drugi koniec strefy, słoneczna łąka, kaldarium czyli pomieszczenie służące do relaksu, odpoczynku, wyciszenia i ogrzania ciała.

• Strefa surfingu - tutaj każdy może spróbować swoich sił jako surfer. Urządzenie wyposażone jest w sztuczną falę, która symuluje dynamicznie poruszającą się wodę. Moc symulatora może być zmieniania i przez to dostosowana do potrzeb dzieci, dorosłych, początkujących, jak i zapalonych surferów. To świetna zabawa zarówno dla będących na fali, jak i osób przyglądających się wodnym zmaganiom. Tutaj poczujesz się jak na Karaibach…

• Strefa saun - to tu panuję najgotętrza atmosfera w całym Wodnym Parku. Do wyboru mamy 4 sauny fińskie (suche) oraz dwie sauny parowe. Saunie Książęcej - codziennie prowadzone są tematyczne rytuały saunowe przez najlepszych Saunamistrzów z Polski. Orzeźwiający klimat po gorącej saunie przyniesie Grota Śnieżna poczujecie przyjemne uczucie ulgi, ale także oczyszczanie dróg oddechowych, przywrócenie odpowiedniego poziomu tlenu w płucach, a także zwiększony przepływ krwi. W Grosie Solnej panuje mikroklimat, który ma pozytywny wpływ na zdrowie. Sól posiada właściwości ujemnej jonizacji powietrza, co pozwala zregenerować się organizmowi. Wstrefie saun znajdziemy ścieszkę zmysłów, łaźnie piwne, w której można docenić zdrowotne i relaksacyjne właściwości chmielu, słodu jęczmiennego i wody a na koniec skorzystać z basenu zewnętrznego, który jest czynny cały rok.

• Wodna Akademia - jest to przestrzeń o funkcji edukacyjnej i poznawczej. Jej dopełnienie stanowią elementy rozrywkowe, które uczą przez dobrą zabawę. Wodna Akademia podzielona jest na pięć zróżnicowanych scenograficznie stref tematycznych, układających się w spójną trasę, zaprezentowanych w trzech stopniach trudności. Motywem przewodnim jest szeroko rozumiany żywioł wody. 34 multimedialne stanowiska pozwalają obcować z nauką i wiedzą na wiele różnych sposobów. Wodna Akademia to kraina wiedzy, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i z pewnością zachwyci każdego odwiedzającego.

• Strefa gastronomiczna - w trakcie wodnych szaleństw lub po ich zakończeniu warto się posilić i zregenerować. W Wodnym Parku Tychy zadbaliśmy o taką możliwość i to praktycznie w każdej strefie. Dzięki bogatej i zróżnicowanej ofercie gastronomicznej każdy znajdzie coś dla siebie. W kawiarni w holu wejściowym można napić się pysznej kawy i zjeść pysznymi wypiekami z lokalnej cukierni. W restauracji w części mokrej basenu goście mają do wyboru zupy i dodatki, ciepłe i zimne przystawki, dania główne z mięsem, rybami, a także wegetariańskie, desery, lody rzemieślnicze oraz ciepłe i zimne napoje. Miłośnicy soków z pewnością docenią ofertę pijalni soków w strefie saun, w której codziennie można doładować się energią i witaminami ze świeżych owoców.

Wodny Park Tychy
Tychy, Sikorskiego 20

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›