31-letni bielszczanin okradł kościelną skarbonę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.01.2023 15:19,
Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem.
31-letni bielszczanin okradł kościelną skarbonę
19 stycznia policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się do jednego z kościołów w Łagiewnikach, gdzie według zgłoszenia miało dojść do próby włamania do kościelnej skarbony. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który wskazał mężczyznę znajdującego się na terenie kościoła, który chwilę wcześniej próbował ukraść datki ze skarbony.Policjanci natychmiast wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który przyznał się do próby włamania. Mundurowi ustalili, że do podobnego zdarzenia w tym kościele doszło trzy miesiące wcześniej. Wtedy jednak sprawcy udało się włamać do skarbony, z której zniknęło 2 tysiące złotych.

31-latek przyznał się, że to on za pomocą śrubokręta wyłamał wówczas zamek w skarbonie i ukradł pieniądze. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie śrubokręt, który posłużył mu do próby włamania. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji V w Krakowie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy