Pirat drogowy miał 2 promile. Jechał 140km/godz.

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2023 12:20,
Z prędkością 140 km/h pędził 41-letni pirat drogowy, który wpadł w ręce policjantów z bielskiej drogówki.
Pirat drogowy miał 2 promile. Jechał 140km/godz.
Mężczyzna wpadł podczas prowadzonej przez mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy kontroli prędkości. Na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, pojawił się wynik 140 km/h.

Stróże prawa postanowili zatrzymać pirata drogowego. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów. Stróże prawa ruszyli za nim i zatrzymali go na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej.


Okazało się, że kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 41-letniemu kierowcy zostały przedstawione już zarzuty za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenie go w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za przekroczenie prędkości wobec kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy