reklama

Bielsko-Biała promuje się nowym filmem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 17.01.2023 12:00,
Nowy film promujący Bielsko-Białą, nasycony nostalgią, ale też bardzo współczesną energią, nakręcił bielszczanin Tomasz Walczak.
Bielsko-Biała promuje się nowym filmem
Film pt. Bielsko-Biała – miasto od zawsze dla ludzi miał swoją premierę podczas gali rozdania Ikarów 2022 16 stycznia w Teatrze Polskim.


T. Walczak stworzył autorską, czułą wizję rodzinnego miasta – miasta, o którym mówi, że to dzięki niemu stał się artystą. W kilkuminutowej opowieści, będącej poetyckim dialogiem współczesności z przeszłością, ilustrowanym zdjęciami najpiękniejszych miejsc w mieście (starówka, zamek, teatr, kamienice, widoki centrum i okolic miasta z lotu ptaka) i uzupełnionym muzyką, dziadek tłumaczy wnuczce, na czym polega fenomen Bielska-Białej – miasta od zawsze dla ludzi.
- Od czasu, kiedy ja byłem młody, tak wiele się zmieniło - mówi.
– Chodź, dziadku, wszystko ci pokażę – uśmiecha się wnuczka.

Dlatego prócz wiedeńskiej architektury i szacownych wnętrz pojawiają się w filmie dynamiczne ujęcia z bielskich tras Enduro Trails, plenerowych koncertów i innych kulturalnych atrakcji miasta.

Projekt powstał przy pomocy nowoczesnych technologii, zastosowano w nim ujęcia efektowe hyperlapse i zdjęcia zrobione z drona sportowego FPV. Podkład muzyczny stanowi kompozycja muzyczna Łukasza Łędzkiego z wokalami Magdy Przychodzkiej.

źródło: UM Bielsko-Biała, foto: kadr z filmu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy