Nowe tablice na bielskich ulicach

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2022 14:08,
Miejski Zarząd Dróg poinformował, że niebawem na bielskich ulicach pojawią się nowe tablice Miejskiego Systemu Informacji w Bielsku-Białej, które oznaczą niedawno wybudowane ronda. Jest to uzupełnienie już istniejącego systemu oznaczeń.
Nowe tablice na bielskich ulicach

Obszar, w którym zamontowane zostaną nowe tablice, znajduje się poza historycznym centrum miasta, więc tablice będą wykonane w kolorze kremowym, a nie brązowym, jak te z centrum.

Do brązowych tablic opisujących ulice i budynki w centrum miasta przyzwyczailiśmy się już dawno, bowiem już od 2008 roku miasto wdrożyło system identyfikacji przestrzeni publicznej poprzez budowę usystematyzowanego i spójnego kolorystycznie systemu informacji. Jego instalację rozpoczęto od ścisłego centrum miasta tworzącego tzw. Strefę I. W peryferyjnej Olszówce równolegle pojawiły się tabliczki w odwróconej kolorystyce z kremowym tłem i brązowymi napisami.

Do dziś Miejski System Informacji wciąż się rozrasta, obejmuje coraz to nowe kwartały, a tabliczki pojawiają się zarówno na budynkach, wiatach przystankowych, przy skrzyżowaniach, jak i w lokalizacjach kierujących turystów do ciekawych i ważnych miejsc.

W najbliższych tygodniach kolejne tabliczki zainstaluje Miejski Zarząd Dróg. Tym razem obejmą miejsca znajdujące się poza centrum miasta, czyli w Strefie II. Decyzją Rady Miejskiej Bielska-Białej swoich patronów doczekały się bowiem nowe ronda w ciągu ulicy. Cieszyńskiej.

Najbardziej oddalonym od centrum miasta jest rondo na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej oraz Światopełka i nosi imię księdza Jana Jeżowicza. Drugi zestaw tablic ozdobi rondo Franciszka Kuboka u wlotu w ul. Jaworzańską. Następne tablice pojawią się na rondzie Bronisława Kokotka w centrum Wapienicy, a kolejne na rondzie Czesława Niemena.

Instalując nowe wiaty przystankowe w ciągu rozbudowanej ul. Cieszyńskiej, MZD równolegle zastosował zgodną z wytycznymi Miejskiego Systemu Informacji w Bielsku-Białej kolorystykę i ich oznakowanie.

źródło: UM Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy